WING CHUN

KUNG FU

Geleneksel Wing Chun eğitim programı “Self Defense” eğitimi bittikten sonra başlanılan bir programdır.  Üst düzey bir eğitim olduğu için eğitmenlerimizle yüzyüze görüşmeniz gerekmektedir.

Akademik eğitim programı aşağıda ki gibidir.

  • 1-12 Öğrenci Seviyesi
  • 1 TG (Dan)
  • 2 TG (Dan)
  • 3 TG (Dan)
  • Wooden Dummy (Tahta Adam)

WING CHUN

350 yıl önce bir kadın tarafından geliştirilmiş turna kuşu ve yılan tekniklerinden oluşan yakın mesafeli dövüş sanatıdır.

Büyük usta Ip Man bu gelişmiş sanatı Çin’in ve Hong Kong’un dışına taşımış ve dünyaya yayılarak popülarite kazanmasını sağlamıştır. Popülaritesini ilk zamanlar büyük ölçüde Ip Man’ın öğrencilerinden birisi olan Bruce Lee’ye borçlu olan Wing Chun, etkili teknikleriyle kısa bir sürede tüm dünyaya hızla yayılmış ve beğeni toplamıştır.

Sistem diğer Shaolin temelli Kung fu sitilleriyle karşılaştırıldığında kompleks olmayan, basit ve etkili bir çerçeveye sahiptir.

İnsan vücudunun doğal yapısında ki mükemmelliği kullanmaya dayanan, ekonomik, etkili hareketlerden oluşan, sonuç odaklı bir sistem olan Wing Chun, estetiği ve hızı birleştiren bir sanattır. Saldırılardan korunmayı ve kendini korurken en az zararı hedefleyen Wing Chun, sadece saldırı merkezli bir sanat olmayıp, akıl, beden ve ruh disipliniyle estetiği harmanlar.

Duyarlılık, temas, refleks, ileri dönük enerji ve rakibinin gücünü kullanma gibi temel bazı prensipleriyle Wing Chun diğer çoğu dövüş sanatının içerdiği kompleks teknikler ve üst düzey tekmeleri zorunlu kılmadığından uygulayan kişinin cüssesi, gücü ya da cinsiyetine önem vermez. Bu nedenle Wing Chun sağlıklı her insanın uygulayabileceği çok pratik ve etkili bir sanattır.

Whatsapp