MANUEL TERAPİ

Manipülatif tedavi ya da manuel ve manipülatif tedavi, özel teknikler içeren ve tamamen elle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Kemiksel deformiteleri düzeltmeyi amaçlayan ve egzersizle birleştirildiğinde etkisi yüksek bir tedavi konseptidir.

MANUEL TERAPİ;

Avrupa ve tüm dünyada uygulanan manuel terapinin insan sağlığı üzerindeki etkileri ve olumlu sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Manuel terapinin en belirgin özelliği kısa sürede olumlu sonuçlar alınmasıdır. Toplumumuzun büyük çoğunluğu ilaç bağımlısı olup her evde ağrı kesiciler başta olmak üzere her ilaçtan birer kutu bulunduğu ve bilinçsizce kullanıldığı göz önünde bulundurulursa dünya standartlarının ne kadar uzağında olduğumuz ortaya çıkmaktadır.

Bu tarz alışkanlıkları olan hastaların manuel terapiyi anlamaları bir hayli güçtür. Hastalar bilinçlenip insan sağlığını tehdit eden bu ilaçların yan etkisinin boyutlarını algıladıkça dünyada bilimsel olarak kanıtlanmış bu tedavi yöntemine yönelmek zorunda kalacaklardır.

Fıtıklar, kas ağrıları, tutulmalar, çıkıklar manuel tedavinin başarı oranının çok yüksek olduğu yalnızca birkaç hastalıktan biridir.

Eğer siz de başarı oranı %98’lere çıkan bu tedaviden ilaçsız, yan etkisiz ve kalıcı olarak fayda görmek istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Whatsapp